Scroll Top
budowa drogi

Budowa drogi ekspresowej
fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Budowa drogi ekspresowej
fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Kolejny odcinek autostrady A2 z unijnym dofinansowaniem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za budowę najważniejszych tras drogowych w Polsce, podpisała umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa autostrady A2, odc. Mińsk Mazowiecki-Siedlce” z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Ponad 37-kilometrowy odcinek między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 788 mln zł.

W ramach projektu drogowcy wybudują 3 węzły drogowe, a także łącznice, mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, przepusty, ciągi pieszo-rowerowe czy drogi dojazdowe. Cały odcinek autostrady będzie miał 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdą stronę.

Jak podkreśliło w komunikacie MFiPR, budowa już trwa, widać zaawansowane prace przy powstawaniu części obiektów, które zostały zaplanowane.

Dzięki finansowemu wsparciu POIiŚ powstanie autostrada, który zapewni komfortową i bezpieczną podróż. Autostrada A2 jest fragmentem międzynarodowej drogi E30, będzie więc też ważnym ogniwem wzrostu mobilności osób i towarów, również na poziomie wykraczającym poza granice naszego państwa.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!