Scroll Top
Będą wyższe zaliczki dopłat z PROW

Lubelskie wykorzystało przekazane fundusze unijne
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

Lubelskie wykorzystało przekazane fundusze unijne
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

Lubelskie prawie w 100 proc. wykorzystało przekazane fundusze UE

Jesteśmy jednym z regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały przekazane nam fundusze unijne. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne w naszym województwie – powiedział PAP wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Wicemarszałek Wojciechowski ocenił, że województwo lubelskie jest „jednym z najlepszych regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały fundusze unijne, które były przekazane”.

– Gdyby nie było funduszy europejskich, na pewno nie powstałaby taka duża sieć nowych dróg. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne, ale także fundusze, które były i są potrzebne dla spraw socjalnych, społecznych – one są też wykorzystywane maksymalnie – powiedział.

Jak zaznaczył, przy udziale środków europejskich realizowane będą także nowe zadania, które stawiają Unia Europejska i polski rząd, takie jak niezależność energetyczna czy zielona energia.

– Bardzo czekamy na nowe fundusze. (…) Wierzę, że otrzymamy wszystkie te fundusze, bo spełniliśmy wszystkie warunki, które stawia nam Komisja Europejska – zaznaczył.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!