Scroll Top
akrobaci

Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał Julinek Park.
Fot. materiały prasowe

Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał Julinek Park.
Fot. materiały prasowe

Mazowsze: Promocja turystyki to promocja regionu

Zakończono regionalny etap Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023, którego koordynatorem jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Celem konkursu organizowanego od 2004 roku jest promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów.

– To te regionalne konkursy przekazują dalej produkty turystyczne do wyższego certyfikatu „Najlepszy produkt turystyczny” w danym roku – mówiła Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Tegoroczna liczba zgłoszeń pokazuje, jak bardzo prestiżową nagrodą jest certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego. To nie tylko prestiż i promocja. To również szansa na ogromny sukces w skali całego kraju podczas kolejnego etapu, którego koordynatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Trzymam kciuki za sukces reprezentantów województwa mazowieckiego.

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 39 produktów turystycznych z województwa mazowieckiego.

Kapituła Konkursu wybrała sześć produktów turystycznych, którym nadano Certyfikat MROT, a trzy uznane za najlepsze zostały zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, gdzie będą walczyć o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymały:

 1. Muzeum Fabryki Norblina
 2. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco
 3. Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności
 4. Muzeum Łazienki Królewskie
 5. Szlak Wkry
 6. Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu.

Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem MROT zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez MROT, przede wszystkim w mediach społecznościowych prowadzonych przez MROT.

Super Certyfikat MROT

W tym roku po raz pierwszy przyznano także Super Certyfikat MROT – to wyróżnienie dla produktu, który po otrzymaniu Certyfikatu MROT znacząco rozwinął swoją działalność.

– Super Certyfikat MROT to mobilizacja dla produktów, które otrzymają tytuł do tego, aby stale rozwijać swoją działalność i poszerzać ofertę. Pierwszy zwycięzca tej nagrody daje idealny przykład, pokazując co robić, aby zdobyć takie wyróżnienie – mówi Dorota Zbińkowska, Dyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Super Certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał Julinek Park.

Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony Super Certyfikatem MROT, będzie zrealizowanie przez MROT ogólnopolskiej kampanii promocyjnej w roku 2024.

Ogólnopolski etap konkursu

Do ogólnopolskiego etapu konkursu zgłoszono:

W kategorii Certyfikat POT:

 1. Julinek Park
 2. Muzeum Łazienki Królewskie
 3. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco

 

W kategorii Certyfikat Internautów (1 z 3 wybranych do Certyfikatu POT):

 • Julinek Park

 

W kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:

 • Muzeum Fabryki Norblina

 

W Kategorii Złoty Certyfikat POT:

 • Park Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji

Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii o wartości nie mniejszej niż 200 000 zł.

Posty powiązane

error: Content is protected !!