Scroll Top
konferencja

Prezes MROT Izabela Stelmańska prezentuje atrakcje Mazowsza podczas konferencji inaugurującej sezon 2023

Prezes MROT Izabela Stelmańska prezentuje atrakcje Mazowsza podczas konferencji inaugurującej sezon 2023

Sezon turystyczny na Mazowszu właśnie rusza

Region Mazowsza jest chętnie odwiedzany przez turystów, oferuje też wiele atrakcji dla swoich mieszkańców. Rozpoczęto już tegoroczny sezon turystyczny.

– Mazowsze jest pełne niespodzianek, ciekawych miejsc – mówiła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Województwa Mazowieckiego podczas konferencji prasowej oficjalnie otwierającej sezon turystyczny na Mazowszu. – Samorząd województwa mazowieckiego przez cały czas stara się wspierać branżę turystyczną, bo wiemy, że turystyka jest marką.

I jak każdą markę – trzeba ją promować. A na Mazowszu jest wiele szczególnych miejsc, zasługujących na popularyzację i poznanie. Są to bardzo różne miejsca – tak jak różne są osoby, poszukujące tu wrażeń.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zadbała, aby było łatwo dotrzeć do dostępnej oferty i zaplanować trasę po najciekawszych miejscach i atrakcjach. Prezes Izabela Stelmańska poinformowała:

– W tym roku, jako Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna – oczywiście w ścisłej współpracy z samorządem województwa mazowieckiego – oddajemy w państwa ręce nową stronę mazowsze.travel. To jest narzędzie, które ma nam posłużyć i ma nam pomóc zaplanować podróż po Mazowszu.

Co odwiedzają turyści na Mazowszu

Każdy odpoczywa inaczej – jedni szukają spokoju, inni aktywności. Odpoczynku potrzebują mieszkańcy regionu, ale i osoby przyjeżdżające z zewnątrz województwa. Po dobrym 2019 roku, w 2020 nastąpił spadek liczby turystów i osób odwiedzających region. W 2021 i 2022 sytuacja powoli wracała do dobrego stanu z 2019 roku i w tym roku spodziewany jest już turystyczny rekord.

Zaskoczenia nie ma: najczęściej na trasach jest Warszawa, ale turyści odwiedzają też inne miasta.

 

Siedleckie czeka na odwiedzających

Konferencja zorganizowana w Dworze Mościbrody pokazała, jak bogatą ofertą dla turystów może pochwalić się ten rejon. Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji.

– Naszym największym wydarzeniem cyklicznym  jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci – zapraszała Małgorzata Borkowska, prezes zarządu Dworu Mościbrody.

– Rok 2023 jest dla zamku bardzo ważny – w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie – zachęcała Eliza Czapska, dyrektor Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. – W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje.

Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach czeka na odwiedzających w kilku lokalizacjach – oprócz siedziby w siedleckim Starym Ratuszu ma jeszcze oddziały: Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu.

Wycieczki odwiedzają też Muzeum Treblinka.

Kalendarium imprez pokazuje, jak różnorodną ofertę przygotowało Mazowsze.

 

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!