Scroll Top
żarówka monety

Do 30 czerwca można przesyłać wnioski o zwiększeniu limitu zużycia energii elektrycznej.
Fot. VV1ntermute z Pixabay

Do 30 czerwca można przesyłać wnioski o zwiększeniu limitu zużycia energii elektrycznej.
Fot. VV1ntermute z Pixabay

To ostatni dzwonek, by zwiększyć limit zużycia prądu

E.ON Polska przypomina swoim klientom o terminie składania oświadczeń. Tylko do 30 czerwca można przesyłać wnioski o zwiększeniu limitu zużycia energii elektrycznej.

Tarcza Solidarnościowa obejmuje wszystkie gospodarstwa domowe i innych klientów na grupie taryfowej G. Zamraża tegoroczne ceny energii na poziomie średnich cen z 2022 roku. Cena ta obowiązuje do ustawowo wyznaczonego, rocznego limitu zużycia. Wszystkim gospodarstwom domowym przysługuje gwarantowana cena za energię do 2000 kWh rocznie. W tym wypadku nie trzeba składać żadnych oświadczeń ani dokumentów. Istnieją jednak 3 grupy klientów, które mogą skorzystać ze zwiększonego limitu zużycia.

Kto może skorzystać z wyższych limitów

Niektórzy odbiorcy energii, jeśli złożą oświadczenie, skorzystają z wyższych limitów zużycia. Są to gospodarstwa domowe z osobami z niepełnosprawnościami, które obowiązuje podwyższony limit do 2600 kWh. Dla rolników oraz rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny limit zużycia wyznaczono na 3000 kWh rocznie.

Jak skorzystać z większych limitów

Do 30 czerwca 2023 można składać oświadczenia o przyznanie większego limitu zużycia energii elektrycznej. Klienci E.ON Polska nie muszą w tym celu nawet wychodzić z domu. Mogą to zrobić elektronicznie, przez formularz kontaktowy.

Gospodarstwa domowe, w których mieszka osoba z niepełnosprawnością, muszą złożyć jedynie oświadczenie. W przypadku rolników i rodzin wielodzietnych trzeba do nich dołączyć odpowiednie dokumenty:

⦁    kopię Karty Dużej Rodziny – w przypadku rodzin wielodzietnych,

⦁    kopię decyzji o wymierzeniu za 2022 rok podatku rolnego od gruntów – w przypadku rolników.

Oświadczenia mogą składać także reprezentanci stowarzyszeń ogrodowych, którzy administrują rodzinnym ogrodem działkowym (limit 250 kWh na działkę) i klienci indywidualni na taryfie budowlanej. W tym przypadku wnioski mogą składać osoby, które wykorzystują energię elektryczną na potrzeby budowy domu jednorodzinnego (limit 2000 kWh).

Narzędzia do kontroli zużycia energii elektrycznej

E.ON wspiera swoich klientów i podpowiada im, jak lepiej zarządzać energią elektryczną w swoim domu. Usługa e-odczyty, dostępna w serwisie Mój E.ON, daje możliwość rozliczania się za faktyczne zużycie energii. Sposobem na zoptymalizowanie wykorzystania energii może być również analiza wykresów zużycia, dostępna na platformie. Firma udostępniła także bezpłatne narzędzie, Kalkulator Online – Szkoda Prądu. Znajdują się w nim porady, które pomogą zmniejszyć zużycie prądu na co dzień.

 

Źródło informacji: E.ON Polska; PAP MediaRoom

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!