Scroll Top
Euro euro PE

© European Union 2021 - Source : EP

© European Union 2021 - Source : EP

Opolskie z harmonogramem unijnych naborów z programu regionalnego na lata 2021-2027

Już 7 marca br. ruszą pierwsze dwa nabory wniosków z nowej perspektywy unijnych funduszy w woj. opolskim.

Zarząd województwa, przyjął harmonogram naborów wniosków w ramach programu regionalnego na lata 2021-2027. Podobny harmonogram przyjęły też władze woj. pomorskiego.

Zgodnie z dokumentem pierwsze dwa nabory z Programu Fundusze Europejskie dla Województwa Opolskiego rozpoczną się już 7 marca i będą dotyczyć działania 5.1 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez zatrudnienia realizowana przez PUP oraz działania 1.2 Opolskie innowacyjne.

Już 14 marca ruszy z kolei nabór z działania 4.1 Infrastruktura drogowa. Na inwestycje w budowę i przebudowę dróg wojewódzkich poprawiających dostępność do sieci TEN-T lub przyczyniających się do poprawy dostępności do miejsc inwestycyjnych, przejść granicznych i  centrów logistycznych przewidziano prawie 82 mln zł.

Zgodnie z harmonogramem w pierwszym kwartale 2023 r. ruszy osiem naborów o dofinansowanie. Łącznie do końca roku woj. opolskie planuje uruchomienie 45 naborów wniosków.

Łączna pula środków przyznanych dla woj. opolskiego w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027” to ponad 966 mln euro.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!