Scroll Top
autostrada

Prawie 227 mln euro na budowę odcinka autostrady A2, fot. EC - Audiovisual Service

Prawie 227 mln euro na budowę odcinka autostrady A2, fot. EC - Audiovisual Service

Prawie 227 mln euro na budowę odcinka autostrady A2 między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami

Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję drogową realizowaną na Mazowszu o wartości prawie 227 mln euro.

Chodzi o finansowaną z Funduszu Spójności budowę odcinka autostrady między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami.

Przyznane dofinansowanie zostanie przeznaczone na budowę odcinka autostrady o długości 43,2 km, która jest realizowana m.in. na obszarze gmin: Grębków, Kotuń, Mokobody, Siedlce, Skórzec. Część inwestycji zlokalizowana jest w rejonie istniejącej obwodnicy Siedlec.

Cały odcinek nowo wybudowanej autostrady będzie miał dwa pasy ruchu i pas awaryjny w każdym kierunku. Prace obejmują też budowę infrastruktury, takiej jak mosty, wiadukty, przepusty i przejścia dla zwierząt. Ponadto powstaną trzy węzły – Groszki, Gręzów i Swoboda – łączące autostradę A2 z drogą krajową DK2.

„Projekt przyniesie wiele korzyści obywatelom, w tym zwiększenie komfortu dla osób podróżujących na długich dystansach, skrócenie czasu podróży, mniejsze ryzyko wypadków i mniejszą emisję spalin. Ułatwi też sprawny przepływ osób i towarów, co będzie sprzyjać rozwojowi społecznemu i gospodarczemu, m.in. na terenach przyległych do nowej drogi” – wskazano w komunikacie Komisji Europejskiej.

Budowany odcinek autostrady zlokalizowany w województwie mazowieckim i jest częścią korytarza Morza Północnego na Bałtyk bazowej transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), która obejmuje linie kolejowe, śródlądowe drogi wodne, szlaki żeglugi morskiej bliskiego zasięgu oraz drogi łączące węzły miejskie, porty morskie i śródlądowe, lotniska i terminale.

 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Posty powiązane

error: Content is protected !!