Scroll Top
projekt domu


Projektów dużych domów mamy już 12.
Fot. ElasticComputeFarm z Pixabay


Projektów dużych domów mamy już 12.
Fot. ElasticComputeFarm z Pixabay

Cztery nowe projekty dużych domów do pobrania ze strony gunb.gov.pl

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o udostępnieniu na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego czterech nowych, bezpłatnych projektów dużych domów.

Łącznie to już 12 projektów, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw.

Wszystkich bezpłatnych projektów w katalogu GUNB jest już 95, a liczba ich pobrań wynosi blisko 83,5 tys.

– Bezpłatne projekty architektoniczne dla osób, które chcą budować swoje własne domy, to jeden z elementów wsparcia w kwestii mieszkalnictwa. Dzięki niemu prywatni inwestorzy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, a to przy tak ważnym przedsięwzięciu jak budowa domu, zawsze ma duże znaczenie – powiedział minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

– Udostępniliśmy kolejne, bezpłatne projekty dużych domów jednorodzinnych. Są to projekty komfortowe, wygodne i nowoczesne, które niewątpliwie odpowiedzą na potrzeby większych rodzin. Projektów dużych domów mamy już 12. Natomiast wszystkich bezpłatnych projektów domów do pobrania w naszym katalogu jest aż 95 – powiedziała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Cztery najnowsze projekty domów

Udostępnione na stronie gunb.gov.pl cztery nowe projekty dużych domów o powierzchni ok. 150 m kw. to wygodne, nowoczesne i komfortowe domy dla większej rodziny. Są to: PS.Arch 150 PS.Arch 150 (wariant II)  Lacan 150  Lacan 150 (wariant II).

Projekty dla wszystkich

Zgodnie z założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw. projekty zapewniają m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy. Tym samym spełniają oczekiwania większej rodziny.

Projekty odznaczają się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Oznacza to, że udostępnione projekty mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych występujących, np. na terenach górskich.

Jak skorzystać z projektów

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.

 

Źródło informacji: MFiPR; PAP MediaRoom

Posty powiązane

error: Content is protected !!