Scroll Top
spotkanie z KAS

Spotkanie ministra Roberta Telusa z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej (fot. MRiRW)

Spotkanie ministra Roberta Telusa z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej (fot. MRiRW)

MRiRW o spotkaniu z KAS

Pod przewodnictwem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa odbyła się dziś narada z udziałem przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej i służb kontrolnych podległych resortowi rolnictwa.

Narda była poświęcona usprawnieniu funkcjonowania kontroli, aby wyeliminowane zostały nieprawidłowości w oznakowaniu produktów rolnych, a zwłaszcza w zakresie kraju pochodzenia.

Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której nie będzie możliwe wprowadzanie na rynek produktu rolnego pochodzącego z innego kraju jako produktu polskiego.

Kolejnym tematem była kwestia opublikowania list importerów zboża. Minister Robert Telus podkreślił, że jest zwolennikiem opublikowania takiej listy, ale pod warunkiem, że będzie ona kompletna.

Sekretarz stanu, szef  Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk jednoznacznie stwierdził, że nie może przekazać takiej listy, gdyż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem byłoby to równoznaczne ze złamaniem tajemnicy skarbowej, za co grozi odpowiedzialność karna w postaci trzech lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że prokuratura prowadzi postępowania dotyczące fałszerstw przy sprowadzaniu tzw. zboża technicznego.

 

Źródło informacji: Gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!