Scroll Top
flagi ue ukraina

Europa Środkowo – Wschodnia bramą do świata dla bezpiecznej i rozwijającej się Ukrainy
Fot. Dušan Cvetanović z Pixabay

Europa Środkowo – Wschodnia bramą do świata dla bezpiecznej i rozwijającej się Ukrainy
Fot. Dušan Cvetanović z Pixabay

MI: Dialog wysokiego szczebla: dla Polski i Ukrainy, dla Europy, dla świata

Trwa drugi dzień spotkania pn. „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”.

Ministerstwo Infrastruktury informuje:

W podrzeszowskiej Jasionce ruszył drugi dzień spotkania pn. „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”, zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury RP i Międzynarodowe Forum Transportu (ITF). Biorą w nim udział przedstawiciele 23 państw z 3 kontynentów oraz 3 instytucji międzynarodowych.

– Spotkanie w tak szerokim gronie pokazuje, że rozwój infrastruktury i transportu w Europie Środkowej jest ważny dla rozwoju i pokoju nie tylko w Europie, ale i na świecie – powiedział przed rozpoczęciem obrad minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Jestem przekonany, że dzisiejsze spotkanie doprowadzi do konkretnych rezultatów – dodał A. Adamczyk.

Uczestnicy będą dyskutowali w ramach ministerialnych sesji tematycznych pn. „Europa Środkowo – Wschodnia bramą do świata dla bezpiecznej i rozwijającej się Ukrainy” oraz „Kształtowanie nowej infrastruktury transportowej dla zrównoważonego rozwoju Ukrainy”. W programie wydarzenia jest także seria spotkań dwustronnych oraz wizyta na przejściu granicznym w Korczowej.

 

Źródło informacji: MI; PAP MediaRoom

Czytaj też: 

Rozpoczyna się dialog wysokiego szczebla dla Ukrainy

Posty powiązane

error: Content is protected !!