Scroll Top
laureaci

Laureaci XXII konkursu „Sposób na Sukces”
Fot. MP

Laureaci XXII konkursu „Sposób na Sukces”
Fot. MP

Laureaci XXII konkursu „Sposób na Sukces” z nagrodami

Podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”. Przyznano 12 nagród i 3 wyróżnienia.

Organizatorem konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Podstawową jego ideą jest promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta, którego na uroczystej gali reprezentowała minister Barbara Fedyszak-Radziejowska i odczytała list przekazany przez prezydenta Andrzeja Dudę:

– Chociaż laureaci konkursu działają w różnych dziedzinach, wszystkich łączy odpowiedzialność społeczna oraz wyróżnia zaangażowanie w sprawy wspólnoty lokalnej. Do bardzo istotnych zasług nagrodzonych należy to, że rozwijając swoje inicjatywy stwarzają możliwości zatrudnienia zapewniające utrzymanie pracownikom i bliskim. Swoimi dokonaniami potwierdzają, że polska wieś modernizując się i stale podnosząc poziom życia mieszkańców harmonijnie łączy tradycję i dziedzictwo kultury zgromadzone w ciągu wieków wysiłkiem wielu pokoleń z najnowszymi osiągnięciami techniki i cywilizacji.

– Celem tego konkursu jest promowanie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Czasami jest to dodatkowa działalność, prowadzona w oparciu o gospodarstwo, a czasami są to po prostu przedsiębiorstwa, które są zlokalizowane na obszarach wiejskich. Myślę, że bardzo cenne jest także to, że w ramach konkursu są doceniane inicjatywy samorządowe – mówiła Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa. – Kryteria tego konkursu są dostosowywane do zmian, które zachodzą w Polsce, we wspólnej polityce rolnej. Początkowo ważnym kryterium była promocja zatrudnienia, wzrost tego zatrudnienia.

W  tym roku kapituła konkursu doceniła przede wszystkim aktywne postawy, innowacyjność przedsięwzięć, tworzenie nowych miejsc pracy, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, wpływ realizowanych projektów na środowisko, wykorzystanie wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kolejnych latach programowania, transfer wiedzy z nauki do praktyki.

Przyznano 12 nagród i 3 wyróżnienia.

– Cóż może być piękniejszego, niż życie z pasją, życie, które jest poświęcone służbie innym ludziom. Bo jak inaczej nazwać to, co robicie? – mówił do laureatów Ireneusz Drozdowski, dyrektor CDR w Brwinowie. – Jesteśmy państwu wdzięczni za waszą pracę.

Wdzięczni byli też nagrodzeni. W ich imieniu głos zabrał Bolesław Żaba, wójt z Mszany Dolnej.

– Nagrody są niebagatelne i stanowią na pewno motywację do dalszej pracy – powiedział.

W tym roku konkurs przeprowadzono w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022–2023.

W ciągu 22 lat spośród 1108 zgłoszonych przedsięwzięć nagrodzono 290 i wyróżniono 57 z nich.

Więcej o konkursie i lista laureatów:

Odnieśli sukces w konkursie „Sposób na Sukces”

Posty powiązane

error: Content is protected !!