Scroll Top
Wiceminister Rafał Romanowski podczas wystąpienia Fot. gov.pl/MRiRW

Wiceminister Rafał Romanowski podczas wystąpienia
Fot. gov.pl/MRiRW

Wiceminister Rafał Romanowski podczas wystąpienia
Fot. gov.pl/MRiRW

Aktualizacja strategii rozwoju wsi i rolnictwa

Ruszają konsultacje publiczne zaktualizowanej Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030.

4 września w Płońsku sekretarz stanu Rafał Romanowski zainaugurował cykl konferencji regionalnych w ramach konsultacji publicznych zaktualizowanej Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030. Wiceminister w szczegółowy sposób nakreślił przyczyny aktualizacji Strategii i wskazał na skutki pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie.

Tematyka spotkania

Sekretarz stanu Rafał Romanowski wskazał na konieczność wzmocnienia działań na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego i potrzebę budowania większej odporności sektora rolno-spożywczego na kryzysy.

W spotkaniu głos zabrali także dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Sławomir Piotrowski i Magdalena Maciejewska Radca w Departamencie Strategii i Rozwoju Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prelegenci omówili kolejno: wnioski z diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wiejskich i rolnictwa województwa mazowieckiego zaktualizowanej w 2022 r. oraz główne zmiany wprowadzone w strategii w ramach jej aktualizacji.

Cykl konferencji regionalnych

Jeszcze w tym tygodniu, w woj. kujawsko-pomorskim, obędzie się kolejna konferencja regionalna w ramach konsultacji publicznych zaktualizowanej Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030.

Pierwsze z cyklu wydarzenie zostało zorganizowane w historycznym dworku „Sienkiewiczówka” w Płońsku, w województwie mazowieckim – w budynku będącym częścią Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Konsultacje publiczne zaktualizowanej Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030 trwają od 25 sierpnia do 29 września br. Wszelkie uwagi do dokumentu można zgłaszać na adres e-mail: strategia@minrol.gov.pl.

 

Źródło informacji: Gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!