Scroll Top
Minister i wiceministrowie Fot. gov.pl/MRiRW

Minister i wiceministrowie
Fot. gov.pl/MRiRW

Minister i wiceministrowie
Fot. gov.pl/MRiRW

Jest trzech wiceministrów rolnictwa

Wczoraj nominację odebrało trzech wiceministrów rolnictwa.

„Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego premier Donald Tusk powołał na stanowiska sekretarzy stanu Michała Kołodziejczaka, Stefana Krajewskiego oraz Jacka Czerniaka” – podało MRiRW.

Nie ma jeszcze oficjalnych życiorysów wiceministrów, jak również ich zakresu obowiązków.

Trzeba powiedzieć, że wszyscy są posłami i reprezentują partie wchodzące w skład rządzącej obecnie koalicji.

PSL ma podwójną reprezentację – to z tej partii jest minister Czesław Siekierski i wiceminister Stefan Krajewski. Krajewski to politolog, po raz drugi wybrany do Sejmu. Od maja 2021 pracował w sejmowej KRiRW.

Jacek Czerniak reprezentuje Lewicę – co ciekawe, nie jest (w poprzedniej kadencji był od 24 maja 2023 r. – trzecią kadencję spędza w Sejmie) nawet członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest politologiem, członkiem Komisji do Spraw Unii Europejskiej, więc pewnie zajmie się w ministerstwie kontaktami z UE.

Michał Kołodziejczak zaczyna dopiero swoją sejmową i rządową przygodę. I trudno powiedzieć, czym zajmie się w MRiRW – może współpracą z rolnikami?

Czesław Siekierski zapowiadał złożenie czterech wniosków dotyczących wiceministrów – bez nominacji jest jeszcze Adam Nowak.

Więcej:

Czesław Siekierski na czele MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!