Scroll Top
laptop praca

System ARiMR wciąż zawodny, a informacja niepełna?
Fot. Lukas Bieri z Pixabay

System ARiMR wciąż zawodny, a informacja niepełna?
Fot. Lukas Bieri z Pixabay

Rolnicy niedoinformowani…

… a system informatyczny ARiMR zawodny – tak przynajmniej twierdzi Krajowa Rada Izb Rolniczych i domaga się przywrócenia terminu składania wniosków o pomoc do pszenicy.

KRIR poinformowała o złożeniu w MRiRW wniosku o przywrócenie terminu składania wniosków o pomoc dla producentów pszenicy, którzy nie zdążyli ich złożyć do 31 lipca 2023 r. ze względu na brak możliwości składania tych wniosków w formie elektronicznej.

Jak twierdzi KRIR, rolnicy, którzy otrzymali faktury za sprzedaną pszenicę w końcu lipca i chcieli złożyć wnioski drogą elektroniczną, zderzyli się z systemem elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który nie przyjmował wniosków o pomoc dla producentów pszenicy.

KRIR tak oto oceniła zarazem sposób informowania o zasadach pomocy:

„Należy zaznaczyć, że na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi formy pomocy dla rolników opisane są w sposób jasny czytelny, brakuje jednak odnośników do właściwego miejsca na stronie ARiMR, gdzie można złożyć wniosek.

Na stronie Agencji nie ma odzwierciedlenia form pomocy opisanych na stronie Ministerstwa Rolnictwa. Aby złożyć wniosek trzeba szukać w różnych zakładkach informacji o formie pomocy i sposobach składania wniosków.”

Dołączono też taką ocenę systemu informatycznego agencji: „Również w okresie nasilenia składania wniosków przez rolników system ARiMR przestaje działać lub robi błędy”.

Posty powiązane

error: Content is protected !!