Scroll Top
Podczas spotkania z organizacjami z Copa Cogeca; fot. gov.pl/MRiRW

Podczas spotkania z organizacjami z Copa Cogeca; fot. gov.pl/MRiRW

Spotkanie z polskimi związkowcami z Copa Cogeca

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus oraz sekretarz stanu Anna Gembicka spotkali się dziś z przedstawicielami polskich organizacji należących do COPA-COGECA.

Z ramienia organizacji w spotkaniu uczestniczyli: prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych Marian Sikora, przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa SAMOOBRONA Marek Duszyński, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna” Mariusz Gołębiowski.

Podczas spotkania Minister Telus podkreślił jak ważny jest głos polskich organizacji rolniczych w Unii Europejskiej, który może być wyrażony właśnie na forum COPA (Komitet Rolniczych Organizacji Zawodowych) oraz COGECA (Główny Komitet Spółdzielczości Rolniczej).

Minister Telus przypomniał kwestie zamknięcia naszej granicy dla przywozu do Polski zboża z Ukrainy podkreślając przy tym, że tranzyt przez nasz kraj jest możliwy i realizujmy go na bieżąco osiągając najwyższe wyniki odnoszące się do tonażu przewiezionego przez Polskę zboża do innych krajów.

 

Źródło informacji: gov.pl/MRiRW

Posty powiązane

error: Content is protected !!