Scroll Top
legawiec i siekierski

Minister Czesław Siekierski z powołanym na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciechem Legawcem; fot. gov.pl/MRiRW

Minister Czesław Siekierski z powołanym na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciechem Legawcem; fot. gov.pl/MRiRW

Zmiana prezesa ARiMR

Zamiast Haliny Szymańskiej – Henryk Legawiec.

Informacja przekazana przez MRiRW jest krótka, nic nowego nie dodaje też ARiMR.

„Wojciech Legawiec z dniem 10 stycznia br. został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Akt powołania wręczył dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski. Uroczystość odbyła się z udziałem Kierownictwa ARiMR w siedzibie agencji” – to informacja zamieszczona 11 stycznia.

MRiRW i ARiMR nie podały oficjalnie życiorysu nowego prezesa, ale jak łatwo się dowiedzieć na podstawie dostępnych publicznie danych, dyrektorował on ostatnio w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, poprzednio w latach 2010-2019 był szefem „Uzdrowiska Busko-Zdrój” SA.

W latach 2003-2007 zajmował się audytem w ARiMR, a w latach 2001-2003 był doradcą Czesława Siekierskiego. Minister i prezes wywodzą się ze świętokrzyskiego. Legawiec to działacz PSL.

Ma gospodarstwo rolne – grunty rolne, sad i las – o powierzchni 28,99781 ha i wartości ok. 300 tys. zł. Przyniosło mu 14 tys. dochodu wg ostatniego dostępnego oświadczenia majątkowego z kwietnia 2022 r.

Halina Szymańska w latach 2006-2008 była dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. W latach 2016-2017 zastępowała prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Od 13 czerwca 2017 r. do 7 października 2020 r. szefowała Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 20 października 2020 r. była powołana na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jej zastępcami byli:

Ryszard Zarudzki, Tomasz Kuśnierek (p.o.), Joanna Gierulska, Aneta Burghardt, Jerzy Radoń.

Zmiany personalne w agencjach przy zmianie rządów sięgały szczebla powiatowego. Czy i tym razem tak będzie?

Posty powiązane

error: Content is protected !!