Scroll Top
zwycięzca facet pieniądze lot

Jakie sukcesy ma KGS?
Fot. Alexa z Pixabay

Jakie sukcesy ma KGS?
Fot. Alexa z Pixabay

Jakie sukcesy odniosła Krajowa Grupa Spożywcza?

Niestety wciąż nie wiadomo. I jeszcze nieprędko dowiemy się nawet, jaki przychód odnotowała i co dała swoim udziałowcom-plantatorom po roku działalności, który upłynął… w maju.

Niedawno minister rolnictwa informował o spodziewanym oddziaływaniu na rynek uruchamianego przez KGS SA skupu kukurydzy – miał ustabilizować ceny skupu i rynek, mocno rozchwiany po imporcie z Ukrainy i braku pomocy (o unijnej zgodzie na nią poinformowano dziś) dla firm skupujących.

Więcej:

Wycofanie skargi Ukrainy z WTO minister Solski obiecał przemyśleć

Niestety informacje na ten temat były nader oszczędnie przekazywane przez MRiRW i samą KGS.

Więcej:

MRiRW: Polski kapitał działa z korzyścią dla wszystkich

Rusza skup kukurydzy – może polski, a może państwowy…

Po ponad dwóch tygodniach – jak się okazuje – KGS wciąż nie chce o tym swoim sukcesie rozmawiać.

Ba, o żadnym ze swoich spodziewanych przez MRiRW sukcesach.

Dopytywane od ponad dwóch tygodni:

  • “jakie zasady skupu kukurydzy proponuje KGS SA i gdzie można się z nimi zapoznać
  • jaki zysk osiągnęły GK KGS i KGS SA w pierwszym roku funkcjonowania
  • ile zarobili plantatorzy-udziałowcy w tym roku?”

wyjaśnia tylko tyle:

„Informujemy, że kukurydza skupowana jest w niżej wymienionych punktach, a zasady skupu określone są przez poszczególne punkty.

Wykaz obiektów, w których aktualnie prowadzony jest skup kukurydzy mokrej w ramach Krajowej Grupy Spożywczej:

W ramach Spółki Elewarr: Gądki, Nowogród Bobrzański, Koronowo, Krupiec, Lubycza Królewska, Rzeszów, Proboszczewice, Bielsk Podlaski, Wąbrzeźno, Radzyń, Drobin, Bartoszyce, Pieniężno, Braniewo.

W ramach Zamojskich Zakładów Zbożowych: Skierbieszów.

W przypadku odpowiedzi na dwa pozostałe pytania, chcielibyśmy poinformować, że obecnie trwają intensywne prace nad sprawozdaniem finansowym za rok obrotowy zarówno Krajowej Grupy Spożywczej S.A. jak i Grupy Kapitałowej. Dokumenty, które pozwolą nam odpowiedzieć rzetelnie na te pytania pojawią się kolejno w grudniu 2023 i lutym 2024 roku.”

I tyle. Jak z tego wynika, wciąż aktualne są skąpe i jedyne przekazywane informacje Elewarru (Zamojskie Zakłady Zbożowe to jego część), podane już w artykule „Rusza skup kukurydzy – może polski, a może państwowy…”

Niestety nie ma też nadal wieści o innych sukcesach KGS – w obu jej odmianach, tak SA, jak i GK – i o korzyściach dla rolników, jakie przyniosła po półtorarocznym funkcjonowaniu.

Czytaj też:

KGS się rozwija i dobrze zapowiada…

Podobno po wyborach z 15 października też będzie życie i przesadą jest głoszenie hasła après nous, le déluge (po nas choćby potop) Madame de Pompadour, kochanki Ludwika XV, która choć bawiła się drogo i hucznie, to doprowadziła do powstania szkoły wojskowej w Paryżu i fabryki porcelany w Sèvres, że o oranżerii i szklarniach, dostarczających królowi codziennie świeżych warzyw i owoców, nie wspomnę.…

Posty powiązane

error: Content is protected !!