Scroll Top
keyboard-g37d984e82_1920

Do końca listopada przedłużono termin składania wniosków o pomoc po niekorzystnych zjawiskach atmosferycznych dla rodzin
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

Do końca listopada przedłużono termin składania wniosków o pomoc po niekorzystnych zjawiskach atmosferycznych dla rodzin
Fot. Gerd Altmann z Pixabay

Pomoc po suszy dla rodzin na zmienionych zasadach

Dziś poinformowano o kolejnej nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów, mającego zapewnić pomoc po suszy „członkom rodzin”, bo przecież nie rolnikom.

W Dzienniku Ustaw pod pozycją  poz. 2399 opublikowano dziś rozporządzenie RM zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wprowadzono wszystkie zapowiadane zmiany.

Więcej o zapowiedziach:

Pomoc po suszy i dach „bezazbestowy” – pomoc potrzebna, środków brak, ale będzie więcej

Trzeba będzie dostarczyć „kopie faktur lub inne dokumenty potwierdzające sprzedaż” – dotyczy to także osób, które złożyły wcześniej wnioski. Na uzupełnienie lub złożenie dokumentów jest czas do końca listopada. Potem można już będzie z nadzieją czekać na rozpatrzenie wniosku – z tym większą, że na pomoc będzie 600, a nie 450 mln zł.

Jak podała ARiMR, opracowano formularz  „Oświadczenie o sprzedaży produktów rolnych od 1 stycznia 2021 r. do 30 września 2022 r. z gospodarstwa rolnego w związku z prowadzeniem którego został złożony wniosek o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi”. Jest przeznaczony dla wnioskodawców, którzy dokonywali sprzedaży produktów rolnych z gospodarstwa, a sprzedaż ta nie była udokumentowana żadnymi dokumentami (np. fakturą, rachunkiem, itp.).

Wnioski /kopie faktur / inne dokumenty potwierdzające sprzedaż mogą być składane m.in. bezpośrednio w kancelarii biura powiatowego ARiMR.

 

 

Posty powiązane

error: Content is protected !!